недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 0
home Регион

Осомничениот за трикратното убиство во Сплит однесен во болница

Осомничениот за трикратното убиство во Сплит однесен во болница

Филип Завадлав (25), главен осомничен дека го стори трикратното убиство во Сплит е префрлен во болница.

Како што јави дописникот на МИА оа Загреб, тој денеска поради влошената здравствена состојба не бил во можност да го даде својот исказ во сплитското Oбвинителство.

Хрватските власти потврдија дека тој ќе биде префрлен во затворската болница во Загреб.

Тој не бил во состојба да одговори и пред полицијата веднаш по вчерашното апсење, а според непотврдени информации на затворските чувари само им зборувал за самоубиство. (МИА)

Локални избори 2021