недела, 4. јуни 2023. Вести денес: 73
home Регион

ОГРОМЕН БРОЈ НА ПОЧИНАТИ: Во Србија за 24 часа над 2.000 новозаразени

ОГРОМЕН БРОЈ НА ПОЧИНАТИ: Во Србија за 24 часа над 2.000 новозаразени

Коронавирусот во Србија во последните 24 часа е потврден кај 2.272 лица, а во исто време од овој вирус починале 54 пациенти.

Тестирани се 16.858 лица. На респиратор се приклучени 199 пациенти.

Од почетокот на епидемијата, тестирани се 6.814.207, позитивни се 1.254.845, а починале 11.691.