четврток, 3. декември 2020. Вести денес: 133
Во живо

Скопје и денеска блокирано, ВМРО-ДПМНЕ протестира на три локации!

home Регион

Одморот во Хрватска им стана пекол: Едно девојче загина, а две се повредени – во нив удри малолетник со мотор

Одморот во Хрватска им стана пекол: Едно девојче загина, а две се повредени – во нив удри малолетник со мотор

Осумнаесетгодишна девојка загина, а нејзините две другарки (16) се повредени, откако во четвртокот наутро во нив се удрил 16-годишник на мотор.

Несреќата се случила во Стари Град на Хвар, Хрватска околу 4:40 часот, додека девојките пред локалната пекара ја чекале четвртата другарка да излезе со пецивата.

Се враќале од забава. На Хвар дошле на летување.

Момчето било локален жител. Тој е отпуштен од болница со полесни повреди, а веќе е поднесена кривична пријава против него.

Коронавирус