петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 193
home Регион

Од ваква сметка боли глава: За парите кои ги потрошиле за пијалоци на оваа позната дестинација во регионот можеле да купат автомобил

Од ваква сметка боли глава: За парите кои ги потрошиле за пијалоци на оваа позната дестинација во регионот можеле да купат автомобил

Група луѓе во клуб на Хвар платиле неверојатно голема сметка за пијалоци – речиси 100.000 куни (13.000 евра).

-За тие пари би можел да купи автомобил, да речеме половно БМВ 1 од 2015 година, или нова Опел Корса, Цитроен Ц1 …, пренесува Слободна Далмација.

Пиеле шампањ, коктели, сокови. Сметката е поделена на мрежи.

Во сметката се наведува дека во вторникот вечерта тие потрошиле скоро 100.000 куни за пијалоци, а најмногу за пет шишиња „фенси“ текила Дон џулио Анехо – 24.000 куни.

Сметката се појави и на социјалната мрежа Редит, некои отидоа да проверат дали сметката е фискализирана, па добија потврден одговор.

Локални избори 2021