вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 199
home Регион

Од скара во затвор- полицијата го фати најпијаниот возач

Од скара во затвор- полицијата го фати најпијаниот возач

Српската полиција денеска со засилени контроли ги казнува несовесните и пијани возачи.

Полицијата денеска запрела возач со 2,66 промили алкохол во крвта.

Тој бил веднаш приведен и доби 50 дена затвор.

Локални избори 2021