вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 46
home Регион

Објавена видео снимка од Петриња по земјотресот

Објавена видео снимка од Петриња по земјотресот

Разорниот земјотрес што ја погоди Хрватска во вторникот и однесе седум животи, остави зад себе тажни сцени од уништени места и судбината на луѓето што останаа без покрив над главата во еден момент.

Хрватското Министерство за внатрешни работи објави видео на Твитер, од Петриња од воздухот откако градот го потресе земјотрес од 6,2 степени според Рихтер.

Коронавирус