среда, 29. март 2023. Вести денес: 0
home Регион

Објавена снимка од ужасната сообраќајна несреќа во која загинаа три тинејџерки кај Сараево (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Објавена снимка од ужасната сообраќајна несреќа во која загинаа три тинејџерки кај Сараево (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Во страшна несреќа која на крајот на јуни се случи на сараевската обиколница загинаа три млади девојки, а момчето кое го возеше џипот БМВ вчера му е одреден едномесечен притвор.

Трагедија се случи на 29 јуни на автопатот А-1 Сараево- Зеница, кога автомобилот кој од возачот беше возен пребрзо сврти на десно, излезе од автопатот и удри во заштитна метална ограда и метален столб, носач на собраќајната сигнализација.

Во загинаа 18 годишната Ајла Ибриќ, една година помалата Лејла Оруч и 16 годишната Наџа Нерадин.

Автомобилот го возел нивниот другар од детството Алмир Ејубовиќ, кој возел нерегистрирано моторно возило марка БМВ Х5.

Во видеото кое се појави на интернет снимен е моментот кога возилото удри во металниот столб.

loading...