недела, 5. февруари 2023. Вести денес: 0
home Регион

Објавена снимка како албанската мисица тепа соученик (ВИДЕО)

Објавена снимка како албанската мисица тепа соученик (ВИДЕО)

Oткако на социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како учествува во насилство, преубавата Мис Универзум Трејси Сејдини која пред неколку месеци беше избрана за најубава Албанка, се најде на удар на албанските медиуми и истата  е под закана да остане без титулата.

На видеото кое го објавуваат албанските медиуми, се гледа како во нејзиниот роден град Елбасан таа во придружба на неколку свои другари и другарки физички напаѓаат еден свој сооученик со кого предходно разговараат.

Нападниот соученик кого и Сејдини го удира со раце и со нозе успева да избега од напаѓачите и минал со полесни повреди но сега убавицата е на удар на албанската јавност која бара да и се одземе титулата.

View this post on Instagram

@missuniverse @missuniversealbania @eduartdeda ????

A post shared by TREJSI SEJDINI (@misstrejsisejdini) on