сабота, 8. мај 2021. Вести денес: 52
home Регион

Објавена листата од 16 држави кои можат да влезат без ПЦР тест во Турција – еве дали Македонија се наоѓа тука

Објавена листата од 16 држави кои можат да влезат без ПЦР тест во Турција – еве дали Македонија се наоѓа тука

Министерството за здравство на Турција објави дека на листата на земји и региони се наоѓаат Хонг Конг, Кина, Тајван, Виетнам, Австралија, Нов Зеланд, Сингапур, Тајланд, Јужна Кореја, Израел, Јапонија, Велика Британија, Латвија, Луксембург, Украина и Естонија.

Република Македонија ја нема на таа листа.

Министерството за здравство на Турција вели дека одлуката ќе стапи на сила од 15 мај.

Коронавирус