недела, 1. август 2021. Вести денес: 0
home Регион

Обивање на автомобил на косовски начин: Еве како се краде на паркинг среде бел ден (ВИДЕО)

Обивање на автомобил на косовски начин: Еве како се краде на паркинг среде бел ден (ВИДЕО)

Да се остават вредни работи во автомобил не е безбедно, а тоа го докажува и снимката од Призрен.

Имено, крадците не се плашат од ништо за да дојдат до својот плен, што се гледа и на видеото од еден паркинг.

На него се гледа како крадец шета околу паркиран автомобил и внимателно го бира моментот кога ќе го скрши стаклото.

За тоа време, во друг автомобил го чека неговиот соучесник, за да побегнат многу брзо после кражбата.

Коронавирус