вторник, 27. октомври 2020. Вести денес: 146
home Регион

Нови три смртни случаи во Србија, на респиратори 62 лица

Нови три смртни случаи во Србија, на респиратори 62 лица

Српските власти соопштија денеска за уште три смртни случаи од новиот коронавирус во државата.

Според нив, во изминатите 24 часа потврдени се уште 44 случаи на заразени со што вкупниот број е 785. Вкупниот број на починати од тој вирус во Србија е 16.

Хоспитализирани се вкупно 540 луѓе заразени со Ковид-19 од кои 62 во критична состојба – на респиратори.

Коронавирус