сабота, 8. август 2020. Вести денес: 0
home Регион

Нови два земјотреси во Албанија

Нови два земјотреси во Албанија

Нови два прилично слаби земјотреси од 2,9 и 2,7 степени според рихтер се случиле вечерва во Албанија.

Првиот се случил 18 часот и 7 минути, додека вториот во 18 часот и 15 минути.

По разорниот земјотрес кој пред две недели се случи во Албанија од 6,4 степени во кој загинаа педесетина лица, тлото не престанува да се тресе, па според сеизмолозите се случиле над 1000 потреси.

 

Коронавирус