петок, 21. јануари 2022. Вести денес: 73
home Регион

Нови детали за убиството на пејачката кое го потресе цел регион: Зоран ја натерал Јелена да се спушти во каналот и ја удрил по глава

Нови детали за убиството на пејачката кое го потресе цел регион: Зоран ја натерал Јелена да се спушти во каналот и ја удрил по глава

Српското обвителство подигна ново обвинение против Зоран Марјановиќ, сопруг на убиената српска пејачка Јелена. Обивнителството се надева дека овој пат доказите се цврсти и оти судот ќе го осуди.

Зоран, наводно, на 2 април 2016 ја донел Јелена на насипот во Борча да трча, а со нив била и ќерката Јана.

Во еден момент, Зоран се спуштил долу под насипот додека ќерката останала на патеката. Набрзо потоа ја удрил со остар предмет, а таа продолжила да бега, но Зоран ја стигнал и и` задал уште неколку удари по што избегал.

Јелена починала на лице место.

Коронавирус