вторник, 11. август 2020. Вести денес: 19
home Регион

Нови 86 заразени со корона вирус во Хрватска

Нови 86 заразени со корона вирус во Хрватска

Во изминатите 24 часа во Хрватска потврдени се 86 нови случаи на зараза со корона вирус, од 1.381 тестирани примероци, соопшти Националниот штаб за цивилна заштита.

ВБројот на активни случаи во земјата е 738.

Најмногу новозаболени денеска има во Загреб, 31, пренесува Index.hr.

Коронавирус