вторник, 21. септември 2021. Вести денес: 132
home Регион

Нови 202 случаи на коронавирусот во Србија – 3 лица починале

Нови 202 случаи на коронавирусот во Србија – 3 лица починале

Коронавирусот во Србија е потврден кај 202 лица во последните 24 часа, а во исто време, 3 пациенти починале како последица на овој вирус.

Биле тестирани 8.853 лица.

Коронавирус