петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 116
home Регион

Нови 12.721 случаи на коронавирусот во Србија, починаа 23 лица

Нови 12.721 случаи на коронавирусот во Србија, починаа 23 лица

Во изминатите 24 часа во Србија со коронавирусот се заразиле вкупно 12.721 лица.

Тестирани биле вкупно 31.540 луѓе. Како последица на коронавирусот починале 23 лица. На одделенијата за интензивна нега на респиратор се вкупно 103 лица.

Коронавирус