вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 107
home Регион

Нова тешка сообраќајка во Србија, загинаа четири лица

Нова тешка сообраќајка во Србија, загинаа четири лица

Четири лица загинаа, а две се тешко повредени во судир на два камиона и две патнички возила на излезот на Свилајнац кон Деспотовац, вечерва околу 19 часот.

Повредените се хоспитализирани во болница во Ќуприја.

На местото на несреќата присутни се припадници на сообраќајната полиција и пожарникари. Сообраќајот е целосно во прекин. Истрагата е во тек.

МИА

Локални избори 2021