четврток, 26. мај 2022. Вести денес: 88
home Регион

НОВА НЕСРЕЌА ВО БУГАРИЈА – косовски автобус налетал на паднати дрва од камион кој ги превезувал, па се забил во него (ВИДЕО)

НОВА НЕСРЕЌА ВО БУГАРИЈА – косовски автобус налетал на паднати дрва од камион кој ги превезувал, па се забил во него (ВИДЕО)

Во сообраќајна несреќа во Бугарија повредени се 29 патници од Косово, од кои шест деца, кога автобусот во кој се превезувале, се судрил со камион во градот Ќустендил, пренесе „Клан Косова“.

Според приштинските медиуми, несреќата се случила околу 4.30 часот, кога патнички автобус од Косово удрил во запрен камион кој превезувал дрва.

Возачот на камионот наводно се обидел да им укаже на другите во сообраќајот дека паднало дрво на патот.

Автобусот удрил во камионот и излетал од патот.

Возачот на автобусот се здобил со полесни повреди и бил пренесен во локалната болница. Увид на лице место извршила полиција, а поради сообраќајната незгода е поведена постапка и за истата е известен обвинител.

Коронавирус