четврток, 6. август 2020. Вести денес: 59
home Регион

Нова лоша вест за сите што се надеваа дека на крајот на летото можеби ќе заминат за Грција- еве до кога ќе биде затворена границата

Нова лоша вест за сите што се надеваа дека на крајот на летото можеби ќе заминат за Грција- еве до кога ќе биде затворена границата

Прекинот на воздушните и морските поврзувања на Грција со Северна Македонија, Албанија и Турција, како и одлуката што се однесува на копнените граници се продолжуваат до 15 август 2020 година, соопшти попладнево заменик-министерот за цивилна заштита на Грција Никос Хардаљас, јави дописничката на МИА од Атина.

Како што претходно објави МИА, денеска истекува одлуката од 15 јули за привременото ограничување на сите авионски, железнички и копнени поврзувања со Северна Македонија, Албанија и Турција, која сега е продолжена за уште 15 дена.

Коронавирус