среда, 23. јуни 2021. Вести денес: 67
home Регион

Нов земјотрес во Загреб

Нов земјотрес во Загреб

Нов слаб земјотрес е регистриран во Хрватска, на 7 километри северно од центарот на Загреб.

Според податоците земјотресот е регистриран утринава во 5:38 часот, а истиот бил со јачина од 1,7 степени по Рихтер.

Во претходните последователни земјотреси во Хрватска, повредени беа 27 лица, а 15 годишно девојче го загуби животот.

ЕУРО 2020

Македонија