недела, 13. јуни 2021. Вести денес: 88
home Регион

Нов земјотрес во околината на Петриња

Нов земјотрес во околината на Петриња

Во текот на ноќта во близина на Петриња, Хрватска регистриран е земјотрес со јачина од 3,2 степени по Рихтер.

-Во 2:43 часот сеизмографите на Сеизмолошката служба забележале умерен потрес со епицентар седум километри јужно од Петриња, објавено е на официјалната Сеизмолошка служба.

ЕУРО 2020

Македонија