сабота, 17. април 2021. Вести денес: 14
home Регион

Нов земјотрес на подрачјето на Загреб

Нов земјотрес на подрачјето на Загреб

Подрачјето на Загреб утринава повторно се тресеше од нов земјотрес.

Хрватската сеизмолошка служба го регистрирала земјотресот утрово во 06:02 минути.

Јачината на земјотресот бил 2,3 степени по Рихтер, а се почувствувал во Загреб и неговата околина.

Коронавирус