вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 58
home Регион

Нов земјотрес ја стресе Србија

Нов земјотрес ја стресе Србија

Републичкиот сеизмолошки завод на Србија денеска објави дека земјата бил регистриран нов земјотрес со јачина од 1,6 степени според Рихтеровата скала.

Имено, земјотресот бил забележан во 08:43 часот, а во прашање била околината Млаедоновац.

Серија земјотреси биле регистрирани денеска и на територијата на Косово и Метохија.

Коронавирус