вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 34
home Регион

Нов земјотрес го стресе Сисак

Нов земјотрес го стресе Сисак

Нов земјотрес ја погоди Хрватска.

По силниот оптрес кој се случи во вторникот со јачина од 6,3 степени, тлото не мирува.

Денешниот земјотрес бил со јачина од 3,6 степени според Рихтеровата скала. Регистриран е на длабочина од 2 километри, а епицентарот бил на 5 километри западно од Сисак и 48 километри југоисточно од Загреб.

Коронавирус