петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 42
home Регион

Нов земјотрес го стресе Сисак

Нов земјотрес го стресе Сисак

Во околината на Сисак утринава е регистриран повторно земјотрес.

Според првичните информации земјотресот бил со јачина од 3 степени по Рихтер.

Коронавирус