понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 120
home Регион

Нов земјотрес го стресе Сисак

Нов земјотрес го стресе Сисак

Во околината на Сисак утринава е регистриран повторно земјотрес.

Според првичните информации земјотресот бил со јачина од 3 степени по Рихтер.

Коронавирус