среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 4
home Регион

Нов силен земјотрес во Албанија од 5,1 степени

Нов силен земјотрес во Албанија од 5,1 степени

Силен земјотрес вечерва ја погоди Албанија. Според првичните информации, земјоресот бил со јачина од 5,1 степени по Рихтер.

Епицентарот бил на 16 километри од Драч, а е почувствуван и во Македонија.

Коронавирус