четврток, 26. ноември 2020. Вести денес: 20
home Регион

Нов силен земјотрес ја стресе Албанија

Нов силен земјотрес ја стресе Албанија

Нов посилен земјотрес денеска ја стресе Албанија, со јачина од 4,9 степени по Рихтер.

Новиот потрес се случил пред 25 минути, во 11 часот и 52 минути.

Потресот бил на длабочина од 20 километри, на 18 километри од Драч и 42 километри од Тирана.

Коронавирус