понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 147
АКТУЕЛНО

Скопје БЛОКИРАНО, Данела Арсовска со СПЕЦИЈАЛЦИ се брани од СКОПЈАНИ и новинарските екипи

home Регион

Нов силен земјотрес ја погоди Хрватска

Нов силен земјотрес ја погоди Хрватска

Силен земјотрес со интензитет од 6,4 степени по Рихтеровата скала е регистриран во Хрватска. По силниот потрес, следувале два со јачина од 3 и 3.4 степени.

Тлото во Хрватска не мирува, овој е 11-ти потрес регистриран во земјата во изминатите 30 часа.

Земјотресот беше почувствуван во Србија и Босна и Херцеговина – се тресеше во Белград и Бања Лука, Сараево, Краина и Зеница.

Коронавирус