четврток, 21. септември 2023. Вести денес: 116
home Регион

Нов инцидент во Црна Гора: Глисер се заби во жена која се капела во морето

Нов инцидент во Црна Гора: Глисер се заби во жена која се капела во морето

Туристиката од Русија, Ксенија Корзова е повредена при поморска несреќа која се случила околу 11часот денеска во Прчањ.

Според неофицијални информации, на Русинката додека се капела во морето, налетал глисер кој пловел и на него имал американско знаме, а со кој управувал П.К. од Котор.

Русинката се здобила со лесни телесни повреди и по укажаната итна медицинска помош, префрлена е понатаму на лекување во болница во Котор.

На лице место веднаш излегла патрола на поморската полиција.