петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 179
home Регион

Никогаш нема да и прости: Кога ќе дознаете каде се вработи сопругата на убиениот Оливер Ивановиќ и вие ќе се шокирате (ФОТО)

Никогаш нема да и прости: Кога ќе дознаете каде се вработи сопругата на убиениот Оливер Ивановиќ и вие ќе се шокирате (ФОТО)

Сопругата на убиениот лидер на косовските Срби Оливер Ивановиќ се вработи во Владата на Србија со што ги шокираше сите.

Милена Ивановиќ се вработила во кабинетот на премиерката Ана Брнабиќ во јуни годинава во секторот кој се бави со култура и креативна индустрија.

А откако таа се вработила во Владата често е тема на социјалните мрежи, а селфито со премиерката се чини никој нема да и го прости.

-Само ова ќе го оставам тука… Оливер опрости и…, се само дел од коментарите.

Инаку Оливер Ивановиќ беше убиен пред седиштето на неговата партија во Косово во Јануари годинава.