петок, 4. декември 2020. Вести денес: 0
home Регион

Никако да престане: За помалку од два часа, четири земјотреси во Албанија

Никако да престане: За помалку од два часа, четири земјотреси во Албанија

Многу потреси во Албанија, тлото никако да се смири по разорниот земјотрес во вторникот рано наутро од 6.4 степени по Рихтер, како и вчерашниот од 5.3 степени.

Во текот на денешниот ден беше почувтвуван еден посилен земјотрес од 5.0 степени по Рихтер.

За само два часа со епицентар во Албанија беа регистрирани 4 потрес, со јачина од 3,0 и 4,0 и еден послаб од 2,7, а последниот беше почувствуван пред неколку минути и се уште нема деталки колку бил силен.

Коронавирус