петок, 14. мај 2021. Вести денес: 0
home Регион

„НИ ЈАВИЈА ОКОЛУ ОСУМ ЧАСОТ, ПОВИКАВМЕ ИТНА ПОМОШ“ – еве што се случувало само НЕКОЛКУ СААТИ пред самоубиството на Момир

„НИ ЈАВИЈА ОКОЛУ ОСУМ ЧАСОТ, ПОВИКАВМЕ ИТНА ПОМОШ“ – еве што се случувало само НЕКОЛКУ СААТИ пред самоубиството на Момир

Трагичната смрт на Момир Луковац, кандидатот на „Звездите на Гранд“, ја привлече целата јавност, а по повод ова, проговори неговата долгогодишна пријателка и колешка Крстиња Тодоровиќ.

Таа ги откри сите информации што ги добила од брзата помош и раскажа што всушност се случило за време на кобната ноќ.

– Повикав брза помош за да проверам дали тоа навистина се случило, и добив информација дека бил застрелан со пиштол. Тие велат дека истрагата е во тек, дека тој се самоубил во станот во кој живеел со таа девојка. Ништо не е официјално познато од деталите, луѓето погодуваат – рече Крстиња за порталот Србија Данас.

– Моите колеги велат дека тие биле со него вчера во студиото на наш пријател, каде што ја снимил песната, каде што немало индикации дека тоа може да се случи. Тие велат: „Ја снимивме песната, се подготвувавме“… Синоќа околу осум часот ни се јавија… Повикавме брза помош и тие потврдија дека се случило самоубиство, дека Момир Луковац извршил самоубиство.

– Никој веќе ништо не знае, сè е под истрага на полицијата, беше итен случај, истрага … Не се жалеше на никого за ништо, беше среќен и исполнет, оваа девојка беше малку постара од него, но велат дека тој функционирал нормално со неа, тие живееја заедно – рече Крстиња.

Коронавирус