среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Регион

Независниот пратеник Фокас се приклучи во пратеничката група на Каменос

Независниот пратеник Фокас се приклучи во пратеничката група на Каменос

Пратеникот од Солун, Аристидис Фокас, кој во 2015 беше избран од Сојуз на централисти, а од септември минатата година е независен пратеник, утрово и се приклучи на пратеничката група на Независни Грци, јави дописничката на МИА од Атина.

-Му посакуваме добредојде на пратеникот од Солун, Аристидис Фокас во пратеничката група на Независни Грци, напиша Каменос на неговиот официјален Твитер профил.

МИА

Коронавирус