петок, 29. јули 2022. Вести денес: 72
home Регион

НЕЗАПАМЕТЕН ХОРОР: Три години ја присилувал својата сопруга на проституција за сума од 100 до 1.000 евра

НЕЗАПАМЕТЕН ХОРОР: Три години ја присилувал својата сопруга на проституција за сума од 100 до 1.000 евра

Против 29 годишен маж од Хрватска е започната истрага поради основано сомнение дека направил кривични дела проституција, обид за изнуда и закани. Од април 2015 година до април 2018 година во Загреб со раце и нозе ја тепал својата вонбрачна сопруга и ја присилувал на проституција.

-Ја присилувал против својата волја да стапува во сексуални однос со мажи за износ од 100 до 1.000 евра, а сите пари ги задржувал за себе, велат од Обвинителството во Загреб.

Во април 2018 година, откако сопругата го напуштила и се заканувал дека нема да ја пушти на мира и да и ги врати личните работи од станот ако не му предаде 3.000 евра.

И се заканил дека ќе ја убие неа и целото семејство, како и дека ќе и ја запали куќата.

Коронавирус