сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 0
home Регион

Невреме, град и силен ветер направија хаос во Србија (ВИДЕО)

Невреме, град и силен ветер направија хаос во Србија (ВИДЕО)

Невреме и силен град со ветер вчера зафати делови од Србија, наведува Војводина Метео.

Невремето донело силен град, обилни врнежи и силен ветар, а за помалку од еден час наврнало 30 литри дожд.

Според Војводина Метео, нивите на мештаните биле побелени од град, но засега не се проценети штетите.

Коронавирус