недела, 4. декември 2022. Вести денес: 65
home Регион

Невиден хорор во БиХ: Иван сам си ја исекол ногата и раката без да пушти глас (ФОТО)

Невиден хорор во БиХ: Иван сам си ја исекол ногата и раката без да пушти глас (ФОТО)

Регионот е во шок од језивиот случај што се случи во БиХ, кога младиот Иван Сишковиќ (19) сам си ги исекол ногата и раката и тоа без да пушти глас, а лекарите се борат за неговиот живот.

Неговата мајка шокирана од страшниот настан едвај и зборела. Таа кратко изјавила дека неговиот син чудно се однесувал.

-Имаше чудни мисли…тоа се случуваше на моменти. Дури и самиот некогаш велеше дека чудно се однесува, нис солзи раскажала неговата мајка.

Таа исто додале дека тој тешко поднесувал дека неговите браќа се вработиле, а тој не. Заврши браварство, одеше на пракса и толку.

-Секогаш ми зборуваше дека него не го сака никој и дека не може да работи. Но никогаш не можев да замислам дека ќе направи вакво нешто. Глетката од неговата соба беше страшна- Иван лежеше во локва крв и повикав брза помош, додаде таа.

Брзата помош пристигна по што беше однесен во градската болница, а лекарите се обидуваат да му го спасат животот.

Коронавирус