недела, 12. јули 2020. Вести денес: 92
МЕГА БОМБА

Нуклеарна бoмба: Заев зема рeкет од 6 милиони евра! (АУДИО)

home Регион

Несреќа во Хрватска: Автомобил излета од автопат и изгоре, загинаа неколку лица

Несреќа во Хрватска: Автомобил излета од автопат и изгоре, загинаа неколку лица

Во недела попладне дојде до тешка несреќа на автопатот А3 (Загреб – Славонски Брод) во близината на Буковлје, загинаа неколку лица, соопшти хрватската полиција, пренесува 24сата.

Автомобил со странски регистарски ознаки излетал од патот, по што се запалил и веднаш изгорел. Во него се наоѓале неколку лица, а засега бројката и идентитетот е непознат.

„Примена е дојава за пожар на автомобил. Дошло до излетување на автомобил со странски регистарски ознаки од автопатот А3 во близина на Буковлје во кои се наоѓале неколку лица. Во тек е акција на гасење на автомобилот. Следи увид и утврдување на идентитетот на настраданите“, стои во соопштението на полицијата.

Парламентарни избори 2020