петок, 4. декември 2020. Вести денес: 89
home Регион

Несекојдневна несреќа: Се преврте возило на Итна помош, 6 лица повредени

Несекојдневна несреќа: Се преврте возило на Итна помош, 6 лица повредени

На регионалниот пат од чачак до Ваљево се преврте возило на Итната помош, при што шест лица се повредени.

Повредени се три медицински работници, и три натпреварувачи на меѓународен мото крос.

За среќа, не се животно загрозени.

Засега не е познато како дошло до несреќата.

Коронавирус