недела, 9. август 2020. Вести денес: 73
home Регион

Не е позната судбината на косовски граѓани кои биле сместени во урнатиот хотел во Драч

Не е позната судбината на косовски граѓани кои биле сместени во урнатиот хотел во Драч

Најмалку седум лица загинаа, а повеќе од 300 луѓе се повредени во земјотресот со јачина од 6,4 степени според Рихтер што рано утрово ја погоди Албанија.

Сè уште не е позната судбината на четворица косовски граѓани кои биле сместени во мал хотел во Драч кој е целосно урнат.

Не се исклучува можноста во хотелот да настрадал и некој од персоналот.

 

Коронавирус