недела, 7. март 2021. Вести денес: 22
home Регион

Најнова вест: Српскиот претседател Александар Вучиќ итно примен во болница!

Најнова вест: Српскиот претседател Александар Вучиќ итно примен во болница!

Поради проблеми со срцето, српскиот претседател, Александар Вучќ, доцна синоќа е примен на Воено-медицинската академија во Белград, соопшти Генералниот секретаријат на Претседателот на Србија.

Веста ја објавија рано утрината српските медиуми.

Српската јавност е известена за здравствените проблеми на хипер-активниот Вучиќ само со една реченица.

Нема детали за неговата моментална состојба и дали здравствените проблеми се сериозни или се работи за замор.

Коронавирус