недела, 5. декември 2021. Вести денес: 71
home Регион

НАД 60 ПОЧИНАТИ ЗА ЕДЕН ДЕН – алармантна ситуација во соседството, голем и бројот на новозаразени

НАД 60 ПОЧИНАТИ ЗА ЕДЕН ДЕН – алармантна ситуација во соседството, голем и бројот на новозаразени

Во последните 24 часа коронавирусот е потврден кај 5.733 лица, а истовремено како последица на овој вирус починале 61 пациент.

На респиратор во болниците се приклучени вкупно 289 пациенти, а хоспитализирани се 6.724 лица. Биле тестирани 17.354 лица.

Коронавирус