сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 21
home Регион

Над 6.400 новозаразени во Србија, починале 38 луѓе

Над 6.400 новозаразени во Србија, починале 38 луѓе

Коронавирусот во последните 24 часа во Србија е потврден кај 6.424 лица, а истовремено како последица на овој вирус починале 38 пациенти.

Тестирани се 20.584 лица. На респиратор се приклучени 181 пациент. Вкупната бројка на хоспитализирани е 4.642.

Локални избори 2021