четврток, 23. септември 2021. Вести денес: 133
home Регион

Над 5.000 новозаразени во Србија – 28 лица починале

Над 5.000 новозаразени во Србија – 28 лица починале

Коронавирусот во Србија е потврден кај 5.003 луѓе во последните 24 часа, а во исто време, 28 лица починале како последица на овој вирус.

138 пациенти дишат преку респиратор. Тестирани се 16.298 луѓе. Во болницата се лекуваат 2.780 пациенти.

Коронавирус