вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Регион

Над 3.600 новозаразени со коронавирусот во Србија – 17 лица починале

Над 3.600 новозаразени со коронавирусот во Србија – 17 лица починале

Во последните 24 часа, коронавирусот во Србија е потврден кај 3.623 лица, а во исто време, 17 пациенти починале како последица на овој виррус.

Тестирани се 16.190 граѓани.

Со помош на респиратор дишат 87 пациенти.