вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 73
home Регион

Над 2.000 новозаразени во Србија, починале 49 лица

Над 2.000 новозаразени во Србија, починале 49 лица

Коронавирусот во Србија во последните 24 часа е потврден кај 2.180 лица, а истовремено како последица на овој вирус починале 49 пациенти.

Тестирани се 14.444 лица. На респиратор се приклучени 203 пациенти.

Коронавирус