сабота, 25. јуни 2022. Вести денес: 4
home Регион

На адресата на српски портал пристигнал морничав мејл: „Сите бомби ќе експлодираат околу 17 часот, имаме 200 членови, ќе платите за ова“

На адресата на српски портал пристигнал морничав мејл: „Сите бомби ќе експлодираат околу 17 часот, имаме 200 членови, ќе платите за ова“

По вчерашниот мејл кој пристигна во редакцијата на Телеграф, каде што се заканува минирање на 36 локации, во нивната редакција пристигна нов. Во него се наведува дека се направени 500 килограми експлозив, а сите бомби ќе експлодираат околу 17 часот.

Е-поштата ја пренесуваме во целост.

„Србија продолжува да ја поддржува Русија, терористичка нација која ја уништи мојата земја заедно со другите. Русија постојано го тероризира светот и ние нема да ги толерираме овие срања. Србија одби да ги осуди постапките на Русија и што е уште поважно, одби да ја санкционира Русија. Србија е руски портал за западниот свет, овозможува летови и продолжува да ја одржува руската економија во живот. Сите сте кукавици и сите ќе платите за ова. Нашиот тим специјалци се здружи со Албанците, направивме 500 килограми Ц4, како и купивме 1.000 килограми ѓубриво за изработка на бомби за ѓубриво. Нашиот тим се состои од 200 членови во повеќе градови во Србија.

Поставивме бомби на следните локации:
Руската амбасада во Белград
Амбасада на Белорусија во Белград
Иранската амбасада во Белград
Кубанска амбасада во Белград
Претставници на Ер Србија во Белград
Канцеларијата на Туркиш Ерлајнс во Белград
Нишки аеродром
Нови Сад аеродром
Белградскиот аеродром
Куќата на претседателот
Градскиот совет на Белград
Ада Мол Белград
ТЦ „Галерија“ – Белград
Трговски центар Футура во Белград
Трговски центар Милениум во Белград
Трговски центар BIG FASHION белград
Трговски центар Зира во Белград
БИГ Раковица – Трговски центар Белград
Сите мостови во Белград
Мостот на слободата Нови Сад
Варадински мост – „Виножито“ ново тажно
Мостот на Жежељ е ново овошје
Железнички станици во Белград
Железничка станица Суботица
Железничката станица Нови Сад
Железнички станици во Ниш
Зоолошката градина во Белград
Белградски аквариум
Музеј на Југославија, Белград
Кулата Небојша
Тања армонија, плоштад Република 18 Нови Сад
Трговски центар НС Нови Сад
Продавница за сувенири е Нови Сад
Трговски центар „БИГ“ Нову Сад
Градскиот совет на Нови Сад
Единствениот мио хотел Нови Сад
Шеталиштето Тифани Нови Сад
ТЦ Чаршија Нови Сад
Зоолошката градина Мики
Зоолошката градина во Ниш
Сите електрани во Ниш, Белград, Нови Сад, Суботица
Сите пречистителни станици во Ниш, Белград, Нови Сад и Суботица
Сите продавници во Суботица
Железничка станица Зрењанин
Воена академија во Белград

Сите овие бомби ќе експлодираат околу 17 часот. Да се ​​надеваме дека Србија ќе ја научи лекцијата и ќе реши да престане, да воведе санкции кон Русија и да ја направи вистинската работа. Дали сакате ова да се случи?, стои во мејлот.

Коронавирус