четврток, 28. јули 2022. Вести денес: 181
home Регион

Му пукале во глава пред сопругата и детето

Му пукале во глава пред сопругата и детето

Во Белград вечерва со истрел во главата е убиен 41-годишниот Марко В. пред неговата сопруга и детето.

Непознат маж му се приближил пред Основното училиште „Борислав Пекиќ“ во населбата Бежаниска коса и го застрелал во главата. Сопругата и две деца биле со него во моментот на егзекуцијата, јавува Телеграф .рс.

М.В. е Црногорец роден во Котор. Со години работел како морнар на прекуокеански бродови, пренесува Телеграф.

 

Коронавирус