недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 82
home Регион

Морничава снимка од Албанија: Спасувачите извлекуваат преживеани и мртви од урнатините, луѓе си ги бараат своите блиски

Морничава снимка од Албанија: Спасувачите извлекуваат преживеани и мртви од урнатините, луѓе си ги бараат своите блиски

На социјалните мрежи се појави морничава снимка од борбата на спасувачите да ги спасат жртвите од рушевините после земјотресот во Албанија.

На снимката покрај останатото се гледаат луѓе кои ги бараат своите блиски по рушевините, па дури и во медиумите.

Се гледаат жени кои плачат, спасување на повредени од рушевините и вадење мртви тела од рушевините.

Коронавирус