понеделник, 30. ноември 2020. Вести денес: 113
Во живо

Протест во Свети Николе- „Оставка на Заев, слобода на народот“

home Регион

Момче убиено среде улица во Србија, познат неговиот идентитет

Момче убиено среде улица во Србија, познат неговиот идентитет

Во српскиот град Сомбор, на сред улица со нож е избодено момче.

Според пишувањата на белградските медиуми, момчето им подлегнало на повредите.

М.Д. (28) е убиен во Сомбор, на еден од поглемите градски булевари.

Првите резултати од истрагата укажуваат на тоа дека момчето било нападнато со нож и прободено од засега непознат напаѓач, пренесува „Пинк“.

Коронавирус