среда, 22. март 2023. Вести денес: 194
home Регион

Многу потреси по разорниот земјотрес во Грција, тлото уште силно се тресе

Многу потреси по разорниот земјотрес во Грција, тлото уште силно се тресе

Грчкиот остров Закинтос полека излегува од шокот по земјотресот со сила од 6,8 степени според Рихтеровата скала.

Во изминатово деноноќие, во областа на Јонското море се случија педесетина помали потреси, од кои најголемиот беше со интезитет од околу 4,7 степени според Рихтеровата скала.

Има потреси и од 4, 3 и 2 степени.

loading...